صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزشی توجیهی-عمومی ویژه قبول‌شدگان آزمون های ورود به حرفه مهندسی برگزار شد

برگزاری دوره آموزشی توجیهی-عمومی ویژه قبول‌شدگان آزمون های ورود به حرفه مهندسی

همایش آموزشی توجیهی-عمومی پذیرفته‌شدگان آزمون های ورود به حرفه که موفق به دریافت پروانه اشتغال به کار در رشته های مهندسی شده اند، روز جمعه ۱۴ مهرماه جاری از سوی معاونت پذیرش و آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در دانشگاه علمی- کاربردی شهرداری مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان در این همایش یک روزه که۳۳۰ تن از مهندسین جدید الورود به حرفه مهندسی شرکت داشتند، معاون پذیرش و آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اهداف این همایش را در خصوص آشنایی مهندسی به قوانین و مقررات ملی ساختمان، مسئولیت حقوقی، مدنی، آیین نامه های اجرایی کار و حرفه اعلام کرد.
دکتر حمید کاظمی افزود: بسیاری از حوادثی که در اجرای پروژه های ساختمانی اتفاق می افتد، به دلیل عدم آشنایی مهندسین به قوانین و حقوق مهندسی در حوزه ساخت و ساز است.
وی تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون میزان ساخت و ساز ۵۰ درصد کاهش یافته، بطوریکه در سال‌ ۹۲ ساختمان سازی در مشهد بیش از ۱۰ میلیون متر مربع در سال بود که این آمار در مقایسه با پارسال به کمتر از ۵۰ میلیون متر مربع کاهش یافت.
دکتر کاظمی اضافه نمود، این در حالیست که هرسال به جمعیت مهندسین در حوزه ساخت و ساز افزوده شده است.
مهندس نورافشان در این همایش مسائل حقوقی مهندسی، بیمه های مسئولیت، قانون کار، مسائل قضایی، جزایی و مدنی را تشریح کرد.
وی گفت: در حال حاضر ۴۴ درصد حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است که به دلیل عدم آشنایی سازندگان به مسائل ایمنی و ایمن‌سازی کارگاه‌های ساختمانی است که زیان های مستقیم و غیرمستقیمی برای مهندسین و دست‌اندرکاران این حوزه دارد.
وی همچنین اظهار داشت، یکی از چالش هایی که در بخش ساختمان داریم نبود متخصصین ایمنی کارگاه ها و عدم آشنایی مهندسین به ایمن سازی، بهداشت و محیط زیست در کارگاه های ساختمانی ست.
به گفته بازرس اداره کل ایمنی رعایت مسایل ایمنی یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت و قانون است و در مبحث ۱۲ قانون مقررات ملی ساختمان تاکید فراوانی بر ایمن سازی در محیط کار و کارگاه ها شده است.


١٣:٠٢ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٥    /    تعداد نمایش : ٨٥٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: