صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازديد 160 نفر از مهندسان عضو سازمان از پروژه تجاري اقامتي اميد 10

160 نفر از مهندسان عضو سازمان از پروژه در حال احداث اميد 10 در روزهاي پنج شنبه مورخ 4 و 11  آبان ماه جاري بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان، اين بازديدها كه توسط كميسيون بازديدهاي علمي سازمان انجام گرفت، بدليل استقبال زياد مهندسان در دو نوبت و در رشته هاي مختلف فني برنامه ريزي شد.

طبق توضيحات مدير فني پروژه اميد 10، اين پروژه در زميني به مساحت 20028(بيست هزار و بيست و هشت مترمربع) در 22 طبقه با كاربري تجاري و اقامتي در خيابان تهران واقع شده است و با توجه به شرايط خاص منطقه و بالا بودن سطح آبهاي زيرزميني در زمان گودبرداري پس از اجراي نيلينگ و انكرينگ به منظور جلوگيري از نفوذ آبهاي زيرزميني تمهيدات خاصي مانند اجراي لايه ژئوتكستايل و لايه ژئوممبران پيرامون سازه، زير ساختمان وكف فونداسيون  اجرا شده است.

به گفته وي، براي زه كشي و عايق بندي پي 800 عدد ميكروپايل با ارتفاع 15 متر كوبيده شده و دور هر لوله با چند لايه عايق ژئو ممبران پوشيده شده و با جوش اكستروژن كاملا ايزوله شده است. جهت اطمينان بيشتر از هرگونه نفوذ و دفع آب در آينده، 3 عدد پمپ در منهول هايي بصورت دائم قرار داده شده است.

مهندس شيردل افزود: سازه اين پروژه اسكلت فلزي با قاب خمشي ويژه و اتصالات RBS است، پيچ ها از نوع 10.9 و مطابق رده بندي DIN931 قابل كاربرد در اتصالات اتكايي و يا با رزوه مقطعي جهت اتصالات اصطكاكي مي باشد و وزن تقريبي اسكلت 2700 تن مي باشد. تمام ستون ها و تيرهاي اصلي بعد از رنگ آميزي با دولايه رنگ زينك كرومات با پوشش ضد حريق به ضخامت 1تا 5/1 سانتيمتر پوشيده شده است.

وي همچنين اظهار داشت: از ويژگي هاي خاص اين پروژه طراحي ستون جناغي جهت ستونهاي پيراموني است كه بدليل طرح معماري و عقب نشيني طبقات بالايي و حذف ستونهاي پيراموني در ارتفاع، انجام شده است.

بنابراظهار نماينده شركت مشاور پروژه، نماي ساختمان پوششSKK  پيش بيني شده، كه ايمني و سرعت اجراي بيشتر و عدم ايجاد ترك و صرفه اقتصادي دليل انتخاب اين نوع پوشش است كه با رنگهاي متنوع بصورت پاششي و يا غلطكي اجرا مي شود.

مهندس طلوع همچنين اشاره كرد: كه مطابق برنامه زمان بندي اين پروژه نيمه اول سال 98 به بهره برداري خواهد رسيد.

 

 


١٢:٢٢ - سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٦٢    /    تعداد نمایش : ٧٩٤


کاربر مهمان
1396/08/16 16:43
0
1
DIN931جهت پیچ های اتکایی با مقطع رزوه مقطعی میباشد.اتصالات اصطکاکی از رده استفاده نمی شود.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: