صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگترین سمن کشور به یاری کرمانشاه شتافت

تشکل های مردمی همواره در حل یک معضل اقتصادی یا اجتماعی و یا در مواجه با حادثه های بزرگ و غیر مترقبه پیش قدم تر از سایر سازمان ها نقش خود را ایفا نموده اند. زلزله کرمانشاه به عنوان یک حادثه ملی همه مردم ایران را شوکه کرد و حس انسان دوستی و همدردی همه آحاد جامعه را به سوی خود کشاند. به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در این میان سمن ها (سازمان های مردم نهاد) توانستند بخش زیادی از حجم امداد رسانی و تهیه مایحتاج اولیه زلزله زندگان را به دور از هر گونه بروکراسی و چرخه اداری پیچیده توسط اعضایشان که همان مردم هستند تامین نماید.

 

سازمان نظام مهندسی ساختمان ( شورای مرکزی) نیز با بیش از نیم میلیون نفر عضو در همه استان ها توانست به عنوان بزرگترین سمن کشور در همان روزهای اولیه زلزله کرمانشاه کمک های زیادی را در قالب اقلام ضروری و نقدی راهی شهرهای زلزله زده نماید.

 

همدلی و همدردی طیف عظیمی از مهندسان در قالب مجموعه های مردمی نظیر سازمان نظام مهندسی ساختمان در کشور نشان از عشق و علاقه عمیقی است که برای سازندگی و بالندگی کشور عزیزمان وجود دارد. این موضوع به عنوان یک دارایی و سرمایه اجتماعی می تواند پشتوانه خوبی برای عبور کشور از بحران های این چنینی باشد.

 

ایجاد فرایندهای گروهی در سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور توانسته است همانند چتری از جنس جامعه متخصص و مهندسی ساختمان کشور به مدیریت بحران ها کمک نماید که خود نشان از اهمیت سازمان های مردم نهاد و نقش آن در کشور دارد.

روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی

 


١٠:٠٣ - شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٧٧    /    تعداد نمایش : ١٠٦٧


کاربر مهمان
1396/08/27 10:41
0
0
با سلام و سپاس ، موجب سرافرازيست كه مهندسين همواره در امور توسعه كشور و خدمت با نيت خيرخواهانه به هموطنان پيشقدم بوده اند
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: