صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح قرارداد اجرای ساختمان مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت

 طرح قرارداد اجرای ساختمان با حضور مهندس حسین کامران دیسفانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

 به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان، در جلسه بررسی این طرح روسا و نمایندگانی از انجمن های صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان، مجریان و شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی و سازمان نظام کاردانی نیز حضور داشتند، بندهایی از "قرارداد اجرای ساختمان" قرائت شد و شرکت‌کنندگان نقطه نظرات خود را در گروه های ساختمانی، اجرای کار، نحوه تضمین انجام تعهدات، وظایف و اختیارات صاحبکار بیان کردند.

 در ادامه جلسه مقرر شد، "قرارداد اجرای ساختمان" توسط انجمن‌های مرتبط با ساخت و ساز مورد بازنگری و بررسی قرار گیرد و همچنین مقرر گردید ظرف دو هفته کلیه تشکلهای مرتبط به ساخت با محوریت لحاظ مبحث2 شیوه نامه اجرایی ماده33 نظرات را به سازمان منعکس تا سازمان با جمع بندی و ابلاغ قرارداد تیپ الزام آنرا اجرائی نماید.

 در این جلسه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: قرارداد اجرای ساختمان ابزاری برای شروع کار ساختمانی است؛ واقعیت این است که گرفتار صوری گری، دلالی، واسطه‌گری و نقشه صوری در ساخت و سازها هستیم که باید اینگونه موارد در جامعه مهندسی حذف شود.

مهندس کامران دیسفانی ادامه داد: اجرای کار کوپنی در پروژه های بزرگ معنی ندارد. ما خواستار آن هستیم که ارجاع کار در پروژه های بزرگ ساختمانی تغییر کند.

 وی تصریح کرد: در خصوص نظارت پروژه های ساختمانی پیشنهاد ما بر آن است که حوزه های نظارتی در مناطق شهر مشهد زیر نظر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان راه اندازی شود تا سازمان بهتر بتواند به وظیفه اصلی خود که نظارت بر حسن انجام خدمات توسط همکاران محترم می باشد، عمل نماید.

مهندس کامران با اشاره به قرارداد مالک و مجری هم گفت: قبل از اینکه پیمانکار کارش را در کارگاه ساختمانی شروع کند، باید اول مجری را انتخاب کنند و ناظرین پروژه نیز باید در صورت عدم وجود مجری با گزارش به نظام مهندسی و شهرداری منطقه از ادامه کار جلوگیری نمایند.

 رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در خصوص کنترل کیفی بیشتر پروژه های ساختمانی افزود: نقشه های ساختمانی بهتر است که در دو مرحله انجام شود ؛ یک مرحله پیش پروانه و مرحله بعدی نقشه فاز ۲ که نقشه اجرائی است و عیناً باید در اجرا مد نظر قرار گیرد و قبل از صدور اصل پروانه تهیه تأییدات نظام مهندسی را دریافت کند.

 


١٢:٥٨ - شنبه ٤ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٨٩    /    تعداد نمایش : ٩٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: