صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پنج دستگاه شتاب نگار تحویل استان خراسان رضوی خواهد شد


 رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: پنج دستگاه شتاب نگار تحویل استان خراسان رضوی خواهد شد. دکتر شکرچی زاده روز پنجشنبه در نشست مشترک اداره کل راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی اظهار کرد:این تجهیزات در راه اندازی شبکه ملی شتاب نگاری با رویکرد سیستم پاسخ سریع و فعالیت به روز و لحظه ای در این مسیر تاثیر فراوانی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، وی با بیان اینکه گسل های خطر پذیر باید تحت نظر باشند، افزود: در زمینه آموزش به دلیل اهمیت بالایی که دارد باید توجه زیادی به ترویج و توسعه آموزش ها صورت گیرد.

وی اظهار کرد: امید است در سال آینده همزمان با توسعه شبکه شتاب نگار و نصب چند دستگاه شتاب نگار در مشهدشاهد اتفاقات خوب در این عرصه باشیم.

مدیر کل حوزه ریاست مرکز تحقیقات راه و شهرسازی کشور نیز اظهارکرد: استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی در مطالعات زمین لرزه شناسی و لرزه نگاری در مشهد ضرورت دارد.

دکتر علوی بیان کرد: مجهز کردن استان خراسان رضوی بخصوص مشهد به اقلامی از جمله شتاب نگار و لرزه نگار و نیز تعیین محل رصد خانه ای به منظور کمک گرفتن از جاهای مختلف جهت کنترل وضعیت زلزله اهمیت زیادی دارد.

وی تاکید کرد:در این مسیر حتما باید از پتانسیل دانشگاه ها استفاده شود زیرا مباحث علمی در این عرصه بسیار مهم است و باید دانشگاهیان هم دخیل در این روند باشند.

این مسئول بیان کرد: در مدیریت بحران مشهد باید مکانی مشخص شود که اطلاعات دستگاه های مختلف را بتوان به صورت تجمیعی در دسترس داشت زیرا وجود چنین مرکز مدیریت بحرانی از ضرورت هایی است که ایمنی و تاب آوری شهر را بالا می برد.

وی گفت: در زمینه آموزش استان خراسان رضوی در حوزه صنعت ساختمان عملکرد خوبی داشته و به نظر می رشد افزایش دوره های آموزشی میانقاب ها (دیوارهای بیرونی و داخلی ساختمان) و صدور مدرک معتبر برای شرکت کنندگان نیز اهمیت بالایی دارد.


١٢:٤٨ - شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٢٨٠    /    تعداد نمایش : ٥٦٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: