صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

كارگاه آموزشي آشنايي مهندسين معمار با مسائل حقوقي برگزار شد

كارگاه آموزشي آشنايي مهندسين با مسائل حقوقي طراحي و نظارت با شركت حدود 100 نفر از مهندسين رشته معماري عصر يكشنبه 17 ارديبهشت ماه از سوي گروه تخصصي معماري سازمان نظام مهندسي ساختمان استان در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان در اين كارگاه آموزشي مهندس مهدي وكيلي وظايف مهندسين ناظر درخصوص نظارت و مسئوليت در قبال اجراي پروژه هاي ساختماني از زمان صدور پروانه تا پايان پروژه را تشريح كرد.

وي گفت: قبل از اينكه ساخت و ساز و نظارت شروع شود، مهندسين ناظر بايستي اشخاص دخيل در پروژه را شناسائي كنند، بازديدي از وضعيت و ابعاد زمين داشته باشند، نقشه ها را با دقت بررسي نمايند، بعد اقدام به مهر و امضاء نقشه ها كنند.

مهندسين وكيلي با اشاره به كاربردهاي قانون مسئوليت مدني افزود: بر اساس قانون مذكور و مبحث 12 مقررات ملي ساختمان بيمه كارگاه هاي ساختماني اجباري است و كساني كه در پروژه مشغول كار هستند و همچنين همسايگان و اشخاص ثالث بايد از سوي مالك يا سازنده بيمه شوند.

وي در پايان تأكيد كرد: موضوع نماسازي ساختمان از مسئوليت هاي ناظرين معمار است و بعنوان مثال از نماهاي سراميكي در ساختمان ها نبايد استفاده شود.

در اين كارگاه مهندس كامران جنتي پور نايب رئيس گروه تخصصي معماري و كارشناس ماده 27 مسائل حقوقي مهندسان معمار را از زمان شروع پروژه بيان و سپس توضيحاتي در مورد نمونه هاي مورد ارجاع به كارشناسان ماده 27 با ذكر جزئيات اعلام نمود.

لازم بذكر است: شركت كنندگان در اين كارگاه امتياز تمديد پروانه اشتغال به كار دريافت خواهند كرد.

 

 


١٣:٣٠ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٧٧٨    /    تعداد نمایش : ١٤٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: