صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار آموزشی ویرایش جدید مبحث 9 مقررات ملی ساختمان برگزار شد

سمینار آموزشی ویرایش جدید مبحث 9 مقررات ملی ساختمان ( طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه) روز پنجشنبه 16 شهریورماه از سوی معاونت پذیرش و آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، با همکاری گروه تخصصی عمران سازمان و انجمن بتن ایران شاخه خراسان در هتل پردیسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان در این سمینار یکروزه نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: آموزش و نظارت بر عملکرد مهندسان از جمله وظایف قانونی این سازمان در سطح کشور است.

دکتر سید مجید مزینانی افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی تنها استان کشور است که برای نخستین بار آموزش مجازی را برای مهندسین از یکسال قبل راه اندازی کرده است.

دکتر علی اکبر رمضانیان پور استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر در این همایش درخصوص مبحث نهم مربوط به طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه مسایلی را تشریح کرد. وی که عضو شورای تدوین مقررات ملی ساختمان است افزود: در ویرایش جدید مبحث 9 ضمن هماهنگ نمودن آن با آیین نامه و استانداردهای مصالح، به دوام بتن بیشتر توجه شده است.

دکتر داود مستوفی نژاد، استاد دانشگاه صنعتی اصفهان هم در این همایش با اشاره به اینکه ویرایش مبحث نهم مقررات ملی ساختمان تا پایان امسال نهایی و منتشر می شود، افزود: فلسفه طراحی سازه های بتن آرمه در ویرایش جدید به طور مفصل مورد بحث قرار گرفته است.

او ادامه داد : ضوابط و الزامات ویژه برای عملکرد مناسب سازه های بتن آرمه در مقابل زلزله و ضوابط فولاد گذاری به تفکیک برای اعضای مختلف سازه ارایه شده است.

وی که عضو کمیته هماهنگی مبحث نهم مقررات ملی ساختمان می باشد، افزود: در بخشی از ویرایش مبحث نهم امکان استفاده از فولادهایی با مقاومت بالا تا 550 مگا پاسکال و بتن مقاومت بالا مجاز شده است.

در پایان همایش دکتر رمضانیان پور و دکتر مستوفی نژاد در نشست تخصصی به سئوالات مطرح شده حاضرین در همایش پاسخ گفتند.

لازم به ذکر است : شرکت کنندگان (مهندسین عمران) از امتیاز تمدید پروانه آموزشی بهره مند خواهند شد.

 


٠٧:٤٢ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٩٧٥    /    تعداد نمایش : ٩٥٤


کاربر مهمان
1396/06/22 14:6
0
0
با سلام.با تشکر ازسازمان نظام مهندسی ،سمینار بسیار خوب ومفیدی بود خصوصا مطالب مطرح شده توسط دکتر مستوفی نژاد
کاربر مهمان
1396/06/19 7:54
0
0
باسلام ضمن تشکر ازگروه اموزشی سازمان وگروه تخصصی عمران درتشکیل وبرگزاری همایش خیلی مفید وسودمند وعالی انجام شد
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: