صفحه اصلي > سایت > اطلاعیه ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مکاتبات اداری

درخصوص تمديد كارت كار اتباع خارجي

طی مکاتبه ای از سوی مدیر کل محترم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با ریاست محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان عنوان شد؛

باتوجه به ابلاغیه مدیر کل محترم اشتغال اتباع خارجی طی نامه شماره ۶۹۵۸۶ مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ مبنی بر تمدید اعتبار کارت کار اتباع خارجی تا پایان شهریور ماه سال جاری، نکات ذیل را جهت آگاهی و اطلاع رسانی دقیق به اعضای آن تشکل محترم اعلام می دارد:

۱. کارت آمایش (اقامت موقت) مرحله شانزدهم اتباع افغانستانی و کارت هویت اتباع عراقی مرحله پانزدهم تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ دارای اعتبار می باشد.

۲. کارت کار اتباع افغانستانی دارای کارت آمایش ۱۶ و اتباع عراقی دارای کارت هویت ۱۵ نیز تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ معتبر بوده و این افراد مجاز به اشتغال در عناوین شغلی مندرج در کارت کار و منطقه کار تعیین شده هستند.

۳. این تمدید اعتبار فقط مختص اتباع خارجی آمایش ۱۶ و هویت ۱۵ می باشد و سایر اتباع خارجی شاغل در هر گروه نیاز به مدارک معتبر قانونی اقامت و اشتغال دارند.

۴. مطابق با ماده ۱۸۱ قانون کار کارفرمایانی که اتباع بیگانه فاقد پروانه کار را بکار گیرند یا اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده بپذیرند، به مجازات حبس از ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد. د. بر اساس بند ج ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰/۱۱/۲۷ کارفرمایانی که اتباع خارجی غیر مجاز را بکار گمارند، برای هر روز اشتغال غیر مجاز معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه خواهند شد و در صورت تکرار تخلف این جریمه دو برابر خواهد شد.

۶. برابر ابلاغیه شماره ۴۸۱ مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ مدیر کل محترم اشتغال اتباع خارجی وزارت متبوع، در سال جاری جریمه تعیین شده برای هر روز بکارگیری تبعه خارجی غیر مجاز معادل ۶۹۶۶۲۵۰ ریال (ششصد و نود و شش هزار و ششصد و بیست وپنج تومان) می باشد و در صورت تکرار تخلف این جریمه به رقم ۱۳۹۳۲۵۰۰ریال (یک میلیون و سیصد و نود و هزار و دویست و پنجاه تومان) در روز خواهد رسید. . ضروریست کارفرمایانی که تا کنون به هر دلیل، اتباع خارجی فاقـد مـدارک هویتی و پروانه کار یا کارت کار (پروانه کار موقت) را بکارگمارده اند، بلافاصله نسبت به ارجاع این افراد به دفاتر کفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی اقدام نموده و تا زمانی که تبعه خارجی، مدرک هویتی بعلاوه پروانه کار یا کارت کار معتبر به کارفرما ارائه ننموده است، از بکارگیری ایشان خودداری نمایند.

یادآور می شود بازرسان کار و محاکم قضائی حسب وظیفه، نسبت به برخورد قانونی با کارفرمایان متخلف اقدام می نمایند. پوستر اطلاع رسانی مرتبط با موضوع جهت بهره برداری پیوست می باشد.

جهت دریافت فایل پیوست کلیک نمایید.


٠٨:١٧ - پنج شنبه ٢ تير ١٤٠١    /    عدد : ٣٠٣٧    /    تعداد نمایش : ١٨٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: