صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی ضوابط و نکات اجرایی توسعه فضای سبز شهری برگزار شد

کارگاه آموزشی «ضوابط و نکات اجرایی توسعه فضای سبز در ساختمانهای شهری» روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت جاری ماه از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی و دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در تالار اجتماعات سازمان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان، در این کارگاه یک روزه مهندس افشین فلاحیان کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری و فضای سبز، به بررسی انواع بام سبز و دیتایل های اجرایی و مزایای آن در توسعه پایدار و مسایل زیست محیطی، اهمیت فضای سبز و جایگاه قانونی آن را در عمران و شهرسازی تشریح کرد.

 وی که عضو کمیته تدوین ضوابط و استانداردهای باغ بام ها می باشد، افزود: استراتژی برنامه ریزی فضای سبز شامل سرانه سبز و دارایی سبز شهر می‌باشد.

وی ادامه داد: سرانه فضای سبز در عرصه محیط شهری ۱۵ درصد در نظر گرفته شده است و در قانون آمده پروانه ساختمانی و پایان کار برای سازه ها و بناهایی که فاقد نقشه فضای سبز باشند، صادر نمی‌شود.

 به گفته وی، بر اساس قوانین مجازات اسلامی هر کس آگاهانه و به طور عمدی به تخریب فضای سبز درختان در شهرها اقدام نماید، به مجازات هایی نظیر جریمه نقدی و یا حبس محکوم می‌شود.

 مهندس فلاحیان اظهار داشت: در ایران ۸ هزار گونه گیاهان در فضای سبز شناسائی شده که نیازمند نگهداری هستند، که برخی از گونه‌های کشور در جهان نادر می باشند که باید در حفظ و حراست آن بکوشیم.

بر پایه این خبر در این کارگاه آموزشی بیش از صد نفر مهندس در رشته های معماری، شهرسازی و عمران شرکت کردند که در پایان به آنان گواهی نامه امتیاز تمدید پروانه اعطاء می شود.


 


١٣:١٩ - چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٢٢    /    تعداد نمایش : ٤١١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: