صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

٢٦مين كنفرانس مهندسي برق ايران در مشهد برگزار شد


بيست و ششمين كنفرانس مهندسي برق ايران به ميزباني دانشگاه صنعتي سجاد مشهد روز سه شنبه١٨ ارديبهشت ماه جاري برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان، دبير كنفرانس مهندسي برق ايران گفت: اين كنفرانس همه ساله در ارديبهشت ماه با هدف گردهمايي سالانه متخصصان ، صاحب نظران ، پژوهشگران ، استادان دانشگاهها و صاحبان صنايع به ميزباني يكي از دانشگاهها برگزار مي شود .

دكتر خليل مافي نژاد محورهاي كنفرانس را گرايش هاي قدرت، الكترونيك، مخابرات، كنترل، مهندسي پزشکي ، مهندسي كامپيوتر، صنعت و اقتصاد برق بيان كرد .

وي تصريح كرد: در اين كنفرانس علاوه بر محورهاي ياد شده، به منظور فراهم آوردن فرصتي مناسب براي بخش صنعت و تبادل نظر با محققان و انديشمندان دانشگاهي و صاحب نظران صنعت، میزگرد تخصصی برگزار خواهد شد.

دبير كنفرانس اظهار داشت: در این كنفرانس سه روزه حدود ١٥٠٠ نفر از محققان، پژوهشگران، اساتيد، صاحب نظران مهندسين رشته هاي برق، مهمانان خارجی از کشورهای اروپایی و آفریقایی و دانشجويان رشته برق الكترونيك، قدرت ، مخابرات، كامپيوتر و مهندسي پزشكي شركت دارند.

دكتر مافي نژاد در پايان گفت: همزمان با برگزاري این كنفرانس؛ 96 نشست تخصصی، سه میزگرد، 15كارگاه آموزشي و در حاشیه آن نمايشگاه صنعت برق، کامپیوتر و مهندسی پزشکی با شرکت 20 نهاد دولتی و خصوصی در دانشگاه صنعتي سجاد مشهد برپا شده است.

در اين كنفرانس بنیانگذار و رئیس کمیته دائمی همایش مهندسی برق ایران در آیین افتتاح این رویداد، گفت: این همایش از سال 1370 پایه گذاری و تاکنون 2 دوره آن در دانشگاه فردوسی مشهد و دیگر دوره ها در دانشگاه های برتر کشور (صنعتی شریف، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی و شیراز) برگزار شده است.

مهندس مسعود شفیعی با بیان اینکه برای نخستین بار این همایش به میزبانی یک دانشگاه غیرانتفاعی برگزار می شود، اظهار کرد: دانشگاه ها عرضه محور و یا تقاضا محور هستند و اندک اندک بر اساس سیاست های کلان کشور، تقاضا محوری در دانشگاه ها جایگزین عرضه محوری خواهد شد و برگزاری اینگونه همایش های علمی در راستای همین هدف انجام شده است.

وی افزود: از بین مقالات رسیده به این همایش 39 مقاله مربوط به حوزه صنعت است که ارائه آنها در این کنفرانس راه حل هایی را برای رفع مشکلات کشور در حوزه برق و مخابرات ارائه می دهد.

شايان ذكر است : دانشگاه صنعتي سجاد مشهد در سال ١٣٧٤ تاسيس شده كه در حال حاضر  پنج هزار دانشجو در رشته دكتری ، ١٦ رشته كارشناسي ارشد، ١٧ رشته كارشناسي، ٥ رشته كارشناسي ناپيوسته و دو رشته كارداني دارد.

بر پايه اين خبر این کنفرانس که 18 اردیبهشت ماه شروع شده تا 20 اردیبهشت ماه ادامه دارد.


 


١١:٣١ - پنج شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٤١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: