صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست صمیمی رئیس سازمان با دكتر سيد اميرحسين قاضي زاده هاشمي نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي

نشست صميمي مهندس شركاء رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان با

دكتر سيد اميرحسين قاضي زاده هاشمي نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي

 

طي نشست مشتركي كه با حضور رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي با نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي با موضوع بررسي مشكلات و چالش هاي حوزه كاري جامعه مهندسي برگزار گرديد در خصوص برون رفت از اين چالش ها و ارائه بهتر خدمات به شهروندان مواردي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان، در اين نشست، دكتر سيد اميرحسين قاضي زاده هاشمي با بيان ارتباط بين آلودگي هوا، فضاي سبز شهري، مباحث ساخت و ساز و حمل و نقل و ترافيك، با اشاره به تاثير مستقيم عملكرد مهندسين بر محيط پيراموني (طبيعت) و لزوم فرهنگ سازي در زمينه هاي حمل و نقل خواستار شناسايي راهكارهاي برون رفت از مشكلات جامعه كنوني كلان شهرها علي الخصوص مشهد توسط جامعه متخصص مهندسي شد.

وي اظهار داشت: ۳۵% هزينه خانوار در كشور مربوط به مسكن است كه شامل خريد يا سرمايه گذاري مي شود و در مقايسه با ساير هزينه هاي خانوار بيشترين آمار سرانه هزينه خانوار را به خود اختصاص داده است.

نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به ميانگين عمر مفيد ساختمان ها در كشور كه كمتر از ميانگين جهاني است؛ بي توجهي به اصول علمي ساخت و ساز و رعايت نكردن استانداردها و استفاده از مصالح نامرغوب سبب مي شود تا ساخت و ساز از لحاظ كمي و كيفي دچار مشكل گردد؛ اگر استفاده از تكنولوژي و فن آوري هاي صنعت ساختمان با پشتوانه علمي، فني و با اصول مهندسي همراه باشد، مي تواند قدمت و عمر هر ساختمان را به ۱۰۰  تا ۱۵۰ سال افزايش دهد.

رئيس سازمان نظام مهندسي استان هم در ادامه گفت: در حوزه صنعت ساختمان و صرفه جويي در مصرف انرژي، ضوابط و مقررات فراواني تاكنون تدوين شده و هيات مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان حسب قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان توجه دوچنداني را بر حسن انجام كار مهندسين در ابعاد مختلف دارد.

مهندس شركاء اظهار كرد: سازمان نظام مهندسي ساختمان بعنوان يك NGO نياز به اصلاح و بروز رساني دارد.

وي افزود: هيات مديره دوره هشتم با تاكيد بر ارائه خدمات بصورت الكترونيكي، اعتقاد راسخ دارند كه بسترها را بايد خودمان فراهم كنيم جهت زندگي بهتر و سالم تر.

به گفته شركا اگر هر كدام از تخصص ها و رشته هاي موجود در جامعه ما، خود از زير ساخت ها به اصلاح بپردازند، همه مشكلات كه بنظر لاينحل مي رسد مرتفع خواهد گرديد.

وي با تأكيد بر حفظ محيط زيست در مرحله اول و ايجاد فضاهاي سبز شهري به عنوان جزء ضروري پيكره شهرها ادامه داد: آنچه مسلم است اينكه فضاهاي سبز شهري داراي بازدهي اجتماعي و اكولوژيكي هستند؛ كه از مهمترين اثرات آن مي توان به كاركردهاي محيط زيستي، بازدهي اكولوژيكي و مقابله با آثار مخرب گسترش صنعت و حمل و نقل اشاره كرد كه اهتمام به آن موجب ارتقاي كيفي در زندگي شهروندان مي شود .

وي همچنين گفت: بايد مهندسان با توجه به علم و تخصصي خود، از فعاليت بصورت سنتي به سوي فعاليت هاي صنعتي و مدرن گام بردارند.

رئيس سازمان تأكيد كرد: مالكان سرمايه و زمين الزاماً سازنده حرفه اي نيستند و بايد اجازه دهند مجريان ذيصلاح، كاردان ها و مهندسان ساختمان وارد عرصه ساخت و ساز شوند تا زمينه براي فعاليت افراد ذيصلاح فراهم گردد.

وي ادامه داد اقداماتي نظير صدور شناسنامه فني ملكي واقعي، بسيار مهم و تأثير مستقيم در ثبت سوابق ساخت و سازها در شهر و نهايتاً كشور دارد.

 


١٤:١٦ - شنبه ٨ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٦٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٧٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: