صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور عضو نظام مهندسي ساختمان استان در كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي نقطه عطفي براي مهندسين استان است

مهندس محمد حسين شركاء: حضور عضو نظام مهندسي ساختمان استان در كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي نقطه عطفي براي مهندسين استان است 

 

مهندس حميد بنايي رييس مجمع نمايندگان مجلس شوراي اسلامي استان در گفت و گو با مهندس محمد حسين شركاء رييس نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي در خصوص صادرات خدمات فني و مهندسي گفت: يكي از فرصت هاي مهم براي صادرات غيرنفتي، توجه به صادرات خدمات فني و مهندسي است.

عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: با توجه به پتانسيل ۳۷۵۰۰ نفري متخصصان استان و ظرفيت هاي قابل توجه در حوزه فني و مهندسي ضرورت دارد؛شرايط براي صادرات خدمات فني و مهندسي تسهيل و با توجه به پايان جنگ در كشورهاي همسايه نظير عراق، سوريه و ... و برقراري امنيت شرايط را جهت فعاليت متخصصان متعهد، مهيا دانست.

نماينده حوزه انتخابيه گناباد و بجستان در مجلس دهم با اشاره به اينكه صادرات خدمات فني و مهندسي ارز آوري قابل توجهي به همراه خواهد داشت، افزود: با توجه به اينكه در زمينه هاي مختلف مهندسي در كشور نيرو متخصص وجود دارد، بنابراين بايد از صادرات خدمات فني و مهندسي در كشور حمايت شود.

مهندس بنايي نماينده جامعه مهندسان استان در مجلس شوراي اسلامي اقدامات مهندس شركاء رييس سازمان و اعضاي هيأت مديره دوره هشتم را در زمينه مبارزه با واسطه گري، الكترونيكي كردن فرآيندهاي سازماني، راه اندازي سامانه ساجام، برون سپاري خدمات در حوزه هاي مختلف طبق قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، تشكيل دپارتمان نخبگان، توجه به مباحث آموزشي و پژوهشي اعضا، تسهيل روند اداري در مراحل ساخت و ساز مربوط به شهروندان را ستود و ادامه داد: تمام زير ساخت ها جهت فعاليت جامعه مهندسين در استان آماده است، كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي، سازمان نظام مهندسي ساختمان استان و نهادهاي مربوطه همه در كنار يكديگر هم سو آماده تسريع در به حركت درآوردن اين چرخه علمي-تخصصي جامعه هستند.

 وي اظهار داشت: در حوزه مسكن ظرفيت هاي خوبي براي صادرات خدمات فني و مهندسي وجود دارد.

عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: خود را از جامعه مهندسين استان ميدانم و با وجود تعاملات بوجود آمده، تمام تلاش خود را جهت برطرف كردن مشكلات در حد توان انجام خواهم داد

 


٠٩:١٨ - شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٦٤٨    /    تعداد نمایش : ٥٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: