صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

كانون انجمن هاي صنفي فضايي جهت تعامل و همدلي است

رئيس هيئت مديره كانون انجمن هاي صنفي كارفرمايي حِرَف مهندسي ساختمان خراسان رضوي در مصاحبه با خبرنگار ما در خصوص هدف از تشكيل اين كانون گفت:  در اجراي ماده ۱۳۱ قانون كار جمهوري اسلامي ايران و آيين نامه اجرايي چگونگي تشكيل، حدود وظايف، اختيارات و نحوه عملكرد انجمن هاي صنفي و كانون هاي مربوط، به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانوني و بهبود وضع اقتصادي اعضاء اين كانون  تشكيل گرديده است.

 

▫️به گزارش روابط عمومي سازمان ، مهندس بهروز پيراسته اظهار داشت: از وظايف و اختيارات اساسي اين كانون  مي توان به كوشش در جهت استيفاي حقوق و خواستهاي مشروع و قانوني اعضاء، همكاري در جهت برخورداري اعضاء از امكانات رفاهي و تسهيلات بيشتر و حمايت، دفاع و پشتيباني از حقوق و منافع صنفي و حرفه اي اعضاء از طريق ارائه پيشنهاد و جلب پشتيباني مراجع و سازمان هاي دولتي و ملي نسبت به اهداف كانون اشاره نمود.

 

▫️ وي همچنين ضمن اشاره به وظايف و اختيارات اختصاصي اين كانون افزود:  كانون حسب اساسنامه، همكاري با سازمان نظام مهندسي ساختمان استان و ساير مراجع ذيربط در حوزه ساختمان به منظور تأمين حقوق صنفي، حرفه اي ، مادي و معنوي مهندسان و اعضاء تشكل هاي صنفي و برنامه ريزي و همكاري در جهت ارتقاء كيفيت حوزه ساختمان در راستاي عمل به مفاد ماده 2 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان با هماهنگي و اخذ مجوز از مراجع ذيصلاح را در دستور كار خود دارد.

 

 ▫️وي ضمن تأكيد بر تلاش كانون در جهت ايجاد زمينه هاي اشتغال و رونق فعاليت هاي حرفه اي اعضاء ادامه داد: كوشش در ايجاد هماهنگي و هم افزايي ميان اعضاء به منظور دستيابي به ديد مشترك فني و حرفه اي در جهت افزايش كيفيت در حوزه ساختمان، ارائه مشاوره در امور رفاهي، فني، مهندسي، مالياتي، اجرايي، ايمني، بهداشتي و حقوقي به اعضاء انجمنها از اولويت هاي اين كانون مي باشد.

 

▫️مهندس پيراسته اظهار داشت: اين كانون براي اولين بار در سطح كشوردر استان خراسان رضوي ايجاد شده و موارد مشابه آن در حوزه تخصصي مهندسي ساختمان در  ساير استانها تاكنون وجود نداشته و صرفا برخي كانونهاي كشوري در رشته هاي خاص تشكيل شده است.

 

 ▫️وي در خصوص اعضاي هيئت مديره كانون اشاره كرد كه حسب اساسنامه مصوب، از هر انجمن حداكثر يك نفر عضو اصلي در هيئت مديره حضور خواهد داشت و در حال حاضر هفت انجمن كارفرمايي عضو كانون هستند كه اميدواريم بعد از رايزني هاي صورت گرفته انجمن هاي بيشتري به عضويت اين كانون در آيند.

 

▫️مهندس پيراسته عنوان كرد: در گام اول به دنبال آن هستيم كه بتوانيم به يكسري موضوعات تخصصي كه تا به امروز مغفول مانده ورود كنيم و به هيچ وجه قصد موازي كاري با انجمن هاي صنفي را نخواهيم داشت و اين كانون صرفا در حوزه هايي نظير اظهارنامه هاي مالياتي و موضوعاتي ازين دست كه نياز به تعامل انجمنهاي صنفي دارد  ورود خواهد كرد. در بحث اظهارنامه هاي مالياتي خدماتي را با نظارت انجمن هاي صنفي و به صورت تخصصي تر از گذشته ارائه خواهيم داد. اظهارنامه هاي مالياتي بحثي فرارشته اي است كه مربوط به همه رشته هاي مهندسي ساختمان است و درهمين خصوص تفاهم نامه اي با سازمان نظام مهندسي ساختمان استان امضاء شده كه پس از تعطيلات خرداد ماه در محل استقرار انجمنها در ساختمان شماره ۲سازمان، ارائه خدمات به صورت متمركز و با نظارت مشاورين خبره مالياتي شروع خواهد شد.

 

▫️وي ادامه داد: كانون با هدف ايجاد يك فضاي صنفي مشترك شكل گرفته است و در همين راستا سعي شده  كه نمايندگان تمامي انجمن ها بتوانند در كنار هم با احترام و مودت فعاليت نمايند و از همان ابتدا همه موضوعات بر مبناي تعامل پيش رود و اختلافات بر سر مسائل صنفي و تخصصي بين انجمن ها در جمع هاي تخصصي برطرف گردد به همين لحاظ اميدواريم همه انجمن ها به اين نتيجه برسند كه اين كانون محلي براي ايجاد همدلي و تمركز روي ديدگاه ها و مصالح مشترك جامعه مهندسي و ارتقاء جايگاه تشكلهاي صنفي در راستاي عمل به ماده يك قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مي باشد.

 

▫️درب كانون براي همه انجمن ها با هر نگرش و تفكري باز بوده و حضور همه فعالين صنفي در جلسات كانون آزاد مي باشد و از سازمان هم توقع داريم كه حمايت هاي  لازم را از كانون داشته باشند.

 

 


١٤:٣٩ - شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


کاربر مهمان
1398/03/29 0:37
0
0
باسلام درشرایط فعلی وباتوجه به عملکرد انجمنهای صنفی تاکنون،بنظر بنده عضویت در چنین انجمنهایی چیزی جز تلف کردن وقت نیست.انجمنها بازدهی کافی ندارند ودرنتیجه خروجی مناسب هم نداشته اند خروجی انجمنهای صنفی در کجای سایت سازمان قرار گرفته است؟؟؟؟؟
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: