صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز به کار ششمین همايش ملي فناوری هاي نوين صنعت ساختمان به صورت الکترونیکی (مجازی)

ششمین همايش ملي فناوري هاي نوين صنعت ساختمان با محورهای اصلی انرژی، محیط زیست، صنعتی سازی و ایمنی و ساخت صبح امروز بصورت الکترونیکی (مجازی) با شرکت 1000 نفر در رشته های هفت گانه ساختمانی از سراسر کشور، با برگزاری آیین افتتاحیه آغاز به کار نمود. 

به گزارش روابط عمومی سازمان ششمین همايش ملي فناوري هاي نوين صنعت ساختمان با قرایت متن پیام دکتر محمود محمود زاده معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی توسط مهندس قدرت الله ابک مدیر کل راه و شهرسازی و دبیر ششمین همایش ملی فناوری های نوین صنعت ساختمان آغاز و در ادامه، مهندس احمد خرم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان (شورای مرکزی)، مهندس امیر هوشنگ انصاری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، مهندس سید کمال الدین میر جعفریان معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری، مهندس محمدرضا مهردوست دبیر اجرایی همایش در سالن اجتماعات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی استانداری خراسان رضوی بصورت ویدیو کنفرانس در افتتاحیه این رویداد ملی شرکت نمودند.

مهندس امیر هوشنگ انصاری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این مراسم گفت: دانش مهندسی در ایران همگام با توسعه صنعت ساخت و ساز به عنوان یکی از صنایع پیشرو در کشور معرفی شده است. در این میان توجه به بهره گیری از فن آوری های نوین صنعت ساختمان، فناوری از زوایای مختلف همچون ایمنی، آسایش ،کاهش قیمت تمام شده،صرفه جویی در مصرف انرژی ،محیط زیست  و صنعتی سازی همیشه مورد توجه بوده است.

وی ادامه داد:  ایجاد جذابیت‌های بصری ساختمان در شهرها و نقشی که در زندگی روزمره مردم ایفا می کند از اهمیت بسزایی برخوردار است. بنابراین علاوه بر آنکه لازم است به موضوع فناوری ساختمان از وجوه مختلف نگریست باید جامعه مهندسی نیز خود را با تقاضای بازار و نیز توسعه علم و فناوری و دانش مرتبط تطبیق نماید.لازمه تحقق این مهم در دو بخش است. بخش نخست را باید در حوزه اقتصاد جست و جو نمود؛ چرا که اقتصاد مسکن باید بتواند زمینه را برای رشد و بالندگی بخش های توسعه فناوری ایجاد کند.خوشبختانه برای تحقق برنامه  توسعه  مسکن در حال ایجاد و گسترش ثبات و گرایش به سمت صنعتی سازی در بخش ساختمان هستیم گرچه این مهم پیش از این آغاز شده و ما در حال توسعه این رویکرد باشیم. 

مهندس انصاری اعلام داشت: موضوع بعدی را می توان به ارتقا  ضوابط و مقررات رایج در کشور با علوم مهندسی روز دنیا و افزایش تعهدپذیری مهندسین و فعالان عرصه ساخت و ساز در رعایت و پایبندی به اصول حرفه ای دانست.

آموزش و توجه به اصل یادگیری می تواند مهمترین فرصت برای رسیدن به موارد فوق الذکر باشد.هرچند که تجربه و تکیه بر دانش  و قضاوت مهندسی یکی از ارکان ساخت و ساز اصولی می باشد ولی  آموزش  و به روز رسانی دانش و همراه شدن با یافته های جدید ، مهمترین شاخصه جوامع پیشرفته می باشد.

علیرغم پیشرفت های قابل توجه دهه اخیر در خصوص بهره گیری از فن آوری های نوین و بکارگیری زیر سیستم ها و مصالح نوین در انبوه سازی وهمچنین ساخت و ساز بخش خصوصی هنوز شاهد بکار گیری ملات ،اجر و .... در ساخت و ساز هستیم که نشان می دهد قالب اصلی ساختمان طی ده های اخیر پیشرفت شگرفی نداشته است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی با اشاره به اینکه شهر مشهد بدلیل وجود سالانه تقریبا بیش از هشت میلیون متر مربع پروانه صادره و بعنوان دومین کلان شهر در ساخت و ساز می تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ساخت و ساز صنعتی داشته  باشد، این امر یکی از دلایل اعطای این دبیرخانه به استان خراسان رضوی است .

وی اظهار داشت: از این رو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از طریق دبیرخانه دایمی فناوری های نوین صنعت ساختمان مستقر در اداره کل راه و شهرسازی و دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی مستقر در این سازمان و همچنین مصوبات آتی هیات مدیره شرایط برای استفاده از فناوری ها و اعطای شرایط تشویقی به مالکان و مهندسان و سایر مراجع ذیربط تسهیل و عملیاتی می نماید.

لازم بذکر است این همایش چهار روزه در 32 کارگاه آموزشی با 1000 نفر شرکت کننده در هفت رشته ساختمانی بصورت الکترونیکی توسط دبیرخانه دایمی فناوری های نوین صنعت ساختمان مستقر در اداره کل راه و شهرسازی و با همکاری دانشگاه سجاد مشهد در حال برگزاری است.

 


١٨:٠٤ - يکشنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٩    /    عدد : ٢٢٢٧    /    تعداد نمایش : ٣٠٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: