صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیشکسوتان، پشتوانه تکرار ناشدنی و از مفاخر ارزشمند سازمان ها هستند

در پنجمین روز سال ۱۴۰۰ مهندس امیرهوشنگ انصاری رییس و دکتر سید مجید مزینانی، عضو هیات مدیره با مهندس رضا دیشیدی و خانواده زنده یاد، دکتر غلامرضا بهار وحدت از بزرگان جامعه مهندسی کشور، دیدار و به رسم ادب لوح تقدیری را به ایشان اهدا کردند.


به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس انصاری در اين ديدار با اشاره به سوابق درخشان این پیشکسوتان، وجود و حضور آنان را منشأ خیر و خدمات ارزنده‌ به جامعه مهندسی دانست و اظهار کرد: دیدار بزرگان و برقراری تعامل با ایشان، همواره موجب استفاده از تجربیات ارزشمند و گرانقدر آنان شده که این امر بصورت مدون و هدفمند، بستر و زمینه ارتقا حرفه‌ای را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه پیشکسوتان، پشتوانه‌ای تکرار ناشدنی و از مفاخر ارزشمند سازمان‌ها هستند تصریح کرد: تکریم پیشکسوتان وظیفه و از اصول اخلاق حرفه‌ای و ارزش‌های جامعه ما می باشد.

در این دیدار، دکتر توتونیان، همسر شادروان دكتر غلامرضا بهار وحدت، ضمن تشکر از حضور رییس و عضو هیات مدیره به بیان خاطراتی از  شادروان دکتر بهار وحدت پرداخت.

دکتر توتونیان اظهار داشت: زنده یاد دکتر بهار وحدت، دكترای خود را از دانشگاه هنرهای زيبای پاريس در سال ۱۳۴۶ اخذ نمود و پس از بازگشت به ايران، یکی از بنیانگذاران سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان بزرگ بوده و افتخار حضور در چندین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان را داشته است.

در ادامه مهندس انصاری و دکتر مزینانی به دیدار مهندس رضا دیشیدی از دیگر مفاخر کشور رفتند.

مهندس رضا دیشیدی، متولد سال ۱۳۲۰ و فارغ التحصیل سال ۱۳۴۲ از دانشکده فنی تهران در رشته راه و ساختمان است.

 وی در این دیدار با اشاره به اینکه نخستین ساختمان بلند، اطراف حرم مطهر بازار مرکزی بود که توسط او ساخته شد گفت: پس از پایان تحصیل از همان سال ۴۲ تا ۸۰ در سِمَت‌های مختلف در آستان قدس رضوی فعالیت و در طرح توسعه حرم مشغول به خدمت بوده است.

از سمت‌های مهندس رضا دیشیدی می‌توان به مسئولیت در اداره عمران و قنوات، ریاست اداره ساختمان، معاونت فنی و‌ مدیرعامل سازمان حریم حرم آستان قدس اشاره کرد.

لازم بذکر است در پایان نیز، ضمن توفيق  زیارت حرم مطهر آقا علي ابن موسي الرضا (ع)  بر مزار پيشكسوتان جامعه مهندسی از جمله زنده ياد مهندس سراج الدين كازرونی وزير اسبق مسكن و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، زنده یاد مهندس جواد شهرستانی شهردار اسبق تهران و مشهد و استاندار اسبق کرمانشاه و زنده ياد دكتر اردشير فرشيديان فر عضو چندين دوره هيات مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان حاضر و با قرائت فاتحه، یاد این درگذشتگان را گرامی داشتند.


١٢:٠٠ - دوشنبه ٩ فروردين ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٦٧    /    تعداد نمایش : ١٣٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: