صفحه اصلي > سایت > اطلاعیه ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مصوبه صدور گواهي استحكام بنا در مرحله عدم خلاف و بهره برداري

بر اساس مصوبه هيات مديره سازمان در مورخ 24 فروردين 1396 در خصوص روند صدور گواهي استحكام بنا در مرحله عدم خلاف و بهره برداري براي كليه ساختمان هايي كه داراي پروانه احداث بنا هستند موارد ذيل مصوب گرديد و از تاريخ 1396/01/26 لازم الاجرا مي باشد .

الف در مورد كليه ساختمانهايي كه مشمول ضوابط مجري ذيصلاح و شناسنامه فني و ملكي نيستند ، در زمان عدم خلاف و بهره برداري ، مديريت ارجاع كار مي بايست صرفاً با دريافت مدارك تاييد مهندسين مسئول در پروژه (فرم تاييديه استحكام بنا) و كنترل صحت مهر و امضاء مهندسين پاسخگوئي نمايد

 ب در مورد كليه ساختمانهايي كه تاريخ احداث بنا يا پروانه صادره ما قبل از سال 1383 بوده و مشول مجري ذيصلاح نيستند ، در زمان عدم خلاف و بهره برداري ، مديريت ارجاع كار مي بايست صرفاً با دريافت مدارك تاييد مهندسين مسئول در پروژه  (فرم تاييديه استحكام بنا) و كنترل صحت مهر و امضاء مهندسين پاسخگوئي نمايد .

پ در مورد كليه ساختمانهايي كه در زمان پروانه مشمول استفاده از مجري ذيصلاح بوده اند در زمان عدم خلاف مديريت ارجاع كار مي بايست صرفاً با دريافت تاييد مهندسين مسئول در پروژه (فرم تاييديه استحكام بنا)و كنترل صحت مهر و امضاء مهندسين پاسخگوئي نمايد . ضمناً در خصوص اين گروه از ساختمانها در زمان بهره برداري پس از ارسال پرونده به سازمان صرفاً با دريافت مدارك تاييديه مهندسين مسئول در پروژه (فرم استحكام بنا ، نقشه هاي ازبيلت و دفترچه اطلاعات فني ساختمان) و پس از كنترل صحت مهر و امضاء مهندسين نسبت به صدور شناسنامه فني و ملكي و پاسخگوئي اقدام گردد.

 ت- در مورد كليه ساختمانهايي كه در زمان پروانه مشمول استفاده از مجري ذيصلاح نبوده اند ولي در زمان عدم خلاف و يا بهره برداري مشمول مجري ذيصلاح شده اند در ابتدا مي بايست نسبت به معرفي مجري ذيصلاح و يا اخذ بيمه تضمين كيفيت اقدام شود و پس از آن مراحل مطابق بند پ همين مصوبه انجام گيرد .

ث- عملكرد مهندسين اعم از طراح ، ناظر و مجري به صورت تصادفي و يا كامل توسط حوزه معاونت فني كنترل و مكاتبات لازم با ايشان انجام خواهد شد و عند اللزوم جلسات و يا مذاكرات مورد نياز جهت ارائه توضيحات لازم و يا ارائه طرح هاي اصلاحي برگزار خواهد شد .

 ج- در صورت احراز قصور از طرف مهندسين پروژه مبني بر تاييد ساختمان و ارائه گزارش خلاف واقع ، اقدامات قانوني در جهت پيگيري و تعقيب انتظامي اعضاء متخلف از طرف سازمان به انجام مي رسد.

 چ – مهر و امضاء مهندسين طراح از دفترچه اطلاعات فني و نقشه هاي ازبيلت حذف مي گردد.

 

 


٠٧:٤٦ - شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٧٣٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: