صفحه اصلي > سایت > اطلاعیه ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

فرایند ارائه خدمات مهندسي رايگان در ساختمانهاي مساجد، مدارس، درمانگاهها،اماکن خیریه و مسکن محرومان

فرآیند انجام رایگان خدمات مهندسی در ساختمانهای مساجد، مدارس، درمانگاه‌ها، اماکن خیریه و مسکن محرومان

 

 طبق بخشنامه شماره 400/57865 مورخ 20/10/94 معاون محترم امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهر سازی، از تاریخ ابلاغیه مذکور تمام متقاضیانی که در ساخت یکی از ساختمانهای موضوع این ابلاغیه درصدد استفاده از خدمات رایگان مهندسی در امور نظارت، طراحی، اجرا، خدمات آزمایشگاهی و ... می‌باشند، باید بر طبق این فرآیند که براساس ابلاغیه مذکور تدوین شده است، برای انجام کسر سهمیه از مهندسان مذکور اقدام نمایند.

 

1- مالکین اماکن مذکور (نهاد خیریه، مدارس، مساجد، درمانگاه یا خیرین سازنده مسکن محرومان) نسبت به انتخاب مهندسان موردنظر (طراح، ناظر، اجرا و ...) که تمایل به انجام خدمات رایگان دارند، از طرق مختلف اقدام نمایند.

 

تبصره- سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی پایگاهی را برای ثبت‌نام اعضای حقیقی و حقوقی جهت ارائه خدمات مهندسی رایگان تشکیل می‌دهد که در صورت تمایل مالکین می‌توانند از این پایگاه نیز بهره‌مند گردند.

 

2- مالکین مذکور نسبت به ارائه تصویر برابر با اصل سند رسمی ملک مورد تقاضا که در اختیار اماکن موضوع بند یک فوق می‌باشد، به هریک از مهندسان منتخب اقدام و نسبت به تکمیل کاربرگ (1) برای اعضای حقیقی سازمان و کاربرگ (2) برای اعضای حقوقی سازمان اقدام می‌نماید.

 

تبصره: مطابق بخشنامه فوق‌الذکر، حداکثر پذیرش خدمات موضوع بخشنامه یک کار با زیربنای حداکثر 5000 مترمربع در دوره زمانی 3 ساله می‌باشد.

 

3- مالکین مذکور با برگه‌های پذیرش تعهد مهندسان و شرکت‌های حقوقی به سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی واقع در مشهد - بلوار ارشاد – خیابان پیام – نبش پیام 12 – طبقه چهارم - واحد خدمات مهندسی تفویضی (آقای مهندس بکائیان) مراجعه و نسبت به تکمیل پرونده مربوطه اقدام می‌نمایند.

 

4- مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده:

 

4-1) تکمیل کاربرگ شماره 1 پیوست توسط مهندس / مهندسان و یا تکمیل کاربرگ شماره 2 پیوست برای شرکت‌های حقوقی ناظر، طراح، اجرا و ... به عنوان تقاضا ( برای هر مهندس یا شرکت یک کاربرگ جداگانه تکمیل گردد)

 

4-2) تکمیل کاربرگ شماره یک و دو پیوست توسط رئیس هیأت امناء/ مدیرعامل / مالک به عنوان متقاضی خدمات

 

4-3) تصویر سند برابر اصل مالکیت ملک مورد تقاضا که در اختیار اماکن اشاره شده در بند یک فوق بوده و یا اجاره‌نامه رسمی اداره اوقاف و امور خیریه استان که به نام متقاضی ثبت و صادر شده است.

 

4-4) پیش نویس پروانه شهرداری مربوطه

 

4-5) نقشه های اجرائی کامل پروژه (بدون مهر و امضاء مهندسان)

 

4-6) درخواست رئیس هیأت امناء/مدیر عامل/ مالک به سازمان و معرفی تمام مهندسان یا شرکت‌های حقوقی مربوطه طبق کاربرگ شماره 3

 

5- واحد خدمات مهندسی تفویضی نسبت به بررسی مدارک، انطباق با اصل مدارک وتهیه چک لیست مربوطه (کاربرگ شماره 4) اقدام و پرونده را به دبیر سازمان جهت اقدام بعدی ارسال می‌نماید.

 

6- دبیر سازمان استان پس از ثبت پرونده و محتویات آن در دبیرخانه سازمان استان، موضوع را در اولین جلسه هیات مدیره مطرح و نسبت به تأیید یا عدم تأیید امکان استفاده از خدمات رایگان متقاضیان عضو سازمان اقدام می‌نماید.

 

تبصره: حسب مصوبه هیات مدیره محترم سازمان این بررسی به هیات رئیسه واگذار شده است.

 

7- دبیر سازمان پس از اخذ مصوبه، موضوع را به معاونت فنی سازمان ابلاغ تا نسبت به درج پروژه در تعهدات مهندس و یا مهندسان و یا شرکت‌های حقوقی مربوطه طبق ضوابط تعریف شده برای سایر پروژه‌ها بدون دریافت حق‌الزحمه خدمات مربوطه اقدام گردد.

 

تبصره: این پروژه‌ها در لیست کارهای مهندسان و شرکت‌های حقوقی ثبت می‌شود ولی در ظرفیت اشتغال ایشان منظور نمی‌گردد.

 

8- سازمان استان هیچ گونه مسئولیتی در انتخاب محل و نحوه آن، نوع کاربری وسایر ضوابط شهرسازی، شهرداری و ارگانها و نهادهای ذیربط ندارد و صرفاً مطابق بخشنامه وزارت محترم راه وشهرسازی تقاضای مهندس و یا مهندسان و یا شرکت‌های حقوقی که نظارت، طراحی، اجراء، خدمات آزمایشگاهی و یا سایر خدمات را به عهده می‌گیرند، را بررسی و اعلام نظر می‌نماید.

 

9- این فرآیند مربوط به سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی بوده و متقاضیان برای دریافت خدمات کاردانی باید مطابق روال سازمان مربوطه عمل کنند.

 

  فرم ثبت نام اشخاص حقوقی جهت ارائه خدمات مهندسی رایگان(مهندسین خیر)

فرم ثبت نام اشخاص حقیقی جهت ارائه خدمات مهندسی رایگان(مهندسین خیر)

 

بخشنامه ارائه خدمات مهندسي رايگان در ساختمانهاي مساجد، مدارس، درمانگاهها،اماکن خیریه و مسکن محرومان

 

کاربرگ ابلاغیه شماره 1

 


کاربرگ ابلاغیه شماره 2

 


کاربرگ ابلاغیه شماره 3

 


کاربرگ ابلاغیه شماره 4

 

 


١٣:٥٧ - سه شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٥    /    عدد : ١٠٤    /    تعداد نمایش : ١٢٣٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: