صفحه اصلي > سایت > اخبار اسلایدر 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تکميل فرم فراخوان طرح ارجاع نظارت حقوقي

بدينوسيله به اطلاع كليه شرکتهاي طراح و ناظران حقوقي عضو سازمان نظام مهندسي خراسان رضوي ميرساند در راستاي عمل به ماده 16 مبحث دوم مقررات ملي با عنايت به نامه شماره 430/35367 وزارت راه و شهرسازي و نظر به پيگيريهاي عديده شرکتها، رويه سازمان در رابطه با ثبت و کسر ظرفيت و پذيرش مسئوليت طراحي و نظارت بر اساس قانون  براي پروانه هاي صادره در حوزه مناطق شهرداري مشهد به صورت حقوقي انجام خواهد شد. لذا از كليه مديران عامل شرکتهاي طراح و ناظران حقوقي که تمایل به مشارکت در طرح ارجاع نظارت حقوقي دارند دعوت بعمل مي آيد تا نسبت به تكميل فرم  ثبت نام "طرح ارجاع كار نظارت شرکتهاي حقوقي" سازمان که در سايت وجود دارد اقدام نمايند.

 مديران عامل محترم  شرکتهاي طراح و ناظران حقوقي پس از تكميل فرم فراخوان و ارسال الکترونيکي آن، مي بايست با مراجعه حضوري به سازمان ، نسبت به  مهر و امضا آن اقدام نموده و گواهي بانک مسکن مبني بر افتتاح حساب به صورت حقوقي به نام شرکت  را ارائه نمايند. ياد آوري مي‌گردد ارجاع كار نظارت به صورت حقوقي صرفا به شرکتهايي انجام می شود كه در طرح فراخوان ثبت نام و نسبت به امضا و مهر فرم ارسال شده اقدام نموده باشند در غيراينصورت مبناي ارجاع نظارت براي اعضاي اين شرکتها به صورت شخص حقيقي بدون در نظر گرفتن ضرايب شرکت لحاظ خواهد گرديد

توضيحات

 علاوه بر تکمیل فرم فراخوان "طرح ارجاع کار نظارت شرکتهاي حقوقي" مي بايست نسبت به افتتاح حساب در بانک مسکن به صورت حقوقي به نام شرکت اقدام فرمایید (افتتاح حساب در کلیه شعب بانک مسکن در سطح شهر مشهد امکانپذیر می باشد. شرکتها  در هنگام افتتاح حساب در بانک مسکن،بايد وکالتنامه اي را امضا و به سازمان ارائه نمايند که طي آن برداشت و مسدود کردن حساب شرکت (مختص واريزيهاي سازمان بابت حق الزحمه نظارت که توسط ارجاع حقوقي صورت پذيرفته است) منوط به اعلام موافقت سازمان خواهد بود اين وکالتنامه بايد با مهر و امضاي صاحبان امضاي مجاز شرکت به بانک ارائه گردد )

مديران محترم شرکتها در مراجعه به بانک جهت افتتاح حساب مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

·         تصویر کارت ملی و شناسنامه به همراه اصل آن براي صاحبان امضاي مجاز شرکت

·        آگهي تاسيس و اساسنامه شرکت و آخرين تغييرات

·         تصویر پروانه اشتغال به کار مهندسی(شخص حقوقي) به همراه اصل آن

·         مهر شرکت

**توجه مهم : شرکتهاي محترمی که در بانک مسکن شماره حساب دارند ولي وکالتنامه را ارائه نداده اند می بایست حتما به یکی از شعب بانک در سطح شهر مشهد مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نياز بانک و ارائه وکالتنامه اقدام و  گواهي افتتاح حساب با شرايط وکالتنامه از بانک را دریافت نمایند.

 قابل ذکر است که تکمیل کردن فیلدهای ستاره دار(*) در فرم فراخوان اجباری می باشد.

پس از  تكميل  فرم فراخوان و ارسال آن و مشاهد پيغام"ارسال موفق"  شخصا (مدير عامل شرکت)به همراه اصل پروانه اشتغال به کار مهندسي (شخص حقوقي - طراح و ناظر) به واحد امور مشارکتهاي حرفه اي سازمان جهت اقدامات زير مراجعه فرماييد:

-          نامه شرکت مبني بر پذيرش ارجاع حقوقي (ثبت در دبيرخانه سازمان)

-          ارائه گواهي بانک مسکن مبني بر افتتاح حساب حقوقي شرکت با شرايط وکالتنامه

-           مهر و امضا و تاييد ليست اعضاي شرکت

-          مهر و امضا و ارائه فرم فراخوان ارجاع حقوقي

پس از تایید نهایی فرم فراخوان، فرم مربوطه غیر قابل تغییر می باشد , لذا تاکيد ميشود که در هنگام ورود اطلاعات دقت لازم بعمل آورده شود زيرا هر شرکت تنها یکبار می تواند نسبت به ارسال فرم فراخوان اقدام نماید.

تضمين صحت اطلاعات وارد شده بعهده مدير عامل شرکت بوده و نيز مسئوليت هر گونه اشتباه در ورود اطلاعات بعهده ايشان ميباشد . اگر از طريق كافي‌نت اقدام به ثبت‌نام مي‌نماييد، تأكيد مي‌شود كه تمامي مراحل ورود اطلاعات را شخصاً انجام دهيد و يا بر انجام امور مربوط، در كافي‌نت نظارت مستقيم داشته باشيد.

با عنايت به ضوابط ابلاغي، ارجاع كار نظارت به شرکتهايي كه در فراخوان ثبت نام نموده اند انجام خواهد گرفت.

 فرم فراخوان ثبت نام ارجاع حقوقي فقط بايد توسط مدير عامل شرکتهاي طراح و ناظران حقوقي تکميل گردد و نيازي به تکميل اين فرم توسط اعضاي شرکت نمي باشد.

 

جهت تکميل فرم فراخوان ارجاع حقوقي اينجا کليک نماييد

 


١٠:٥٦ - دوشنبه ١ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٧٩٩    /    تعداد نمایش : ١٠٢٨٠


کاربر مهمان
1396/03/18 16:8
2
2
با سلام سوالی که بنده دارم اینه که این روش چه مزایایی دارد و چه شد که به شکل حقوقی و به دفاتر هم واگذار شد؟ چون دوباره همان مشکلات تاخیر و اعمال ضریب در پرداختها وغیره پیش می آید . چه تمهیدی برای این مشکلات اندیشیده اید ؟ با تشکر

همانگونه که در پاسخ سوالات مشابه ذکر گرديده ، ارجاع حقوقي مستند به قوانين و ضوابط الزامي است و از سوي وزارت راه و شهرسازي تاکيد شده است


کاربر مهمان
1396/03/16 12:14
0
6
سلام . این گونه که برمیگردیم به شرایط قبل از طرح ارجاع . مهندسین مستقل به طور قطع کم کار تر خواهند شد و مهندسین عضو دفاتر هم مجبورند مطیع طمع رییس دفتر باشند

طرح ارجاع کار نظارت تصريح قانوني بوده و کماکان اجرا خواهد شد مگر اينکه قوانين تغيير نمايند


کاربر مهمان
1396/03/15 4:45
0
3
باسلام/لطفا توضیح بفرمائید آیا نحوه خروج عضو از شرکت ناظران حقوقی که درحال حاضر با شرایط سخت صورت گرفته وباید با تمایل مدیر عامل شرکت باشد,درصورت بررسی وضعیت نظامنامه مالی شرکت توسط عضو و تصمیم به خروج از شرکت, به سهولت انجام میشود؟ آیا برای سهولت خروج عضو از شرکت, راهی وجود دارد؟تاکنون ورود به شرکتهای ناظران حقوقی بمثابه ورود به باتلاق تعبیر می شده یعنی اگر عضوی داخل شرکت گردید دیگر خروجش به این سادگیها امکانپذیر نخواهد بود,آیا سازمان در این خصوص اندیشیده است؟راهکار عملی چیست؟

براي اين موضوع قرار است رياست سازمان طي مذاکرات خود با مديرکل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي چچاره انديشي نمايند و البته بايد توجه داشت محدوديتهاي قانوني را نمي توان ناديده گرفت


کاربر مهمان
1396/03/15 4:35
0
1
باسلام/ لطفا بفرمائید آیا سهمیه طراحی هم مانند نظارت در طرح ارجاع کار قرار میگیرد؟آیا تمام حق الزحمه طراحی طبق تعرفه از مالک اخذ خواهد شد؟

چون امتياز نوبت در صف بر اساس ظرفيت خالي مهندسين محاسبه مي شود و پذيرش طراحي موجب کاهش ظرفيت خالي مي شود اين موضوع موجب کاهش امتياز نوبت در صف ارجاع مي گردد. سازمان بر اساس قانون ، مجاز به اخذ حق الزحمه طراحي از مالک و ارجاع کار طراحي نمي باشد ولذا در اين خصوص نقشي ندارد.


کاربر مهمان
1396/03/13 12:2
0
0
با سلام ایا به کسانی که از اعضا دفاتر هستند کار نظارت انجام می پذیرد در صورتی که جواب مثبت می باشد اولویت بندی و امتیاز دهی به چه صورت خواهد بود.

بر اساس قانون ، مهندسين دفاتر ببراي ارائه خدمات طراحي نمي توانند به صورت شخص حقيقي فعاليت نمايند لکن اين افراد براي ارائه خدمات نظارت با عنوانت شخص حقيقي امکان ارائه خدمت دارند. در ر طرح ارجاع نظارت نظام تشويقي براي عضو شدن مهندسين در دفاتر و شرکتهاي ناظران حقوقي در نظر گرفته شده و امتياز نوبت در صف ارجاع براي اعضاي دفاتر و شرکتها با ضريب متفاوتي از مهندسين غيرعضو در دفاتر و شرکتها منظور شده است


کاربر مهمان
1396/03/13 0:2
2
0
ارچاع کار بصورت حقوقی چه امتیازی بجز کنترل کامل دریافتی وپرداخت 15% دارد ؟

ارجاع کار مي بايست بر اساس قانون باشد لذا مهمترين امتياز براي ارجاع حقوقي اين است که قانون اجرا شود گرچه تنسيق امور جلوگيري از سرگرداني مالکين به دليل تعهد ناظرين ،استفاده از ظرفيتها و الويتهاي ايجاد شده براي شرکتهاي ناظران حقوقي و تقسيم مسئوليت بين مدير عامل و ناظرين حقيقي نيز مي تواند امتياز تلقي شود


کاربر مهمان
1396/03/07 10:15
0
5
سلام دو سوال دارم یکی اینکه در صورت اجرای این طح چنانچه عضو یک شرکت خصوصی باشیم دیگر حق نظارت به حساب شخص مهندس ناظر واریز نمیشود و مدیر عامل شرکت هر چقدر که صلاح بداند واریز میکند؟ و دوم اینکه جهت ثبت نام در این طرح مدیر عامل شرکت نباید رضایت کتبی مهندسین شرکت را ارائه کند؟

1- بر اساس مقررات در صورت ارجاع کار به شرکت ناظران حقوقی ، چون کلیه مسئولیتی بعهده شرکت میباشد و نام شرکت بعنوان ناظر در پروانه صادره درج میگردد لذا حق الزحمه نیز به شرکت تعلق میگیرد بدیهی است نحوه پرداخت به اعضای شرکت می بایست بر اساس نظامنامه مالی که توافق داخلی سهامداران و اعضای شرکت میباشد ، صورت پذیرد سازمان از ایجاد نظامنامه واحد و یکسانی برای شرکت ها حمایت نموده و توصیه دارد که این شرکتها با نظامنامه مالی واحد و یکسانی در خصوص پرداخت این به اعضا تامین و سایر هزینه ها در شرکت اقدام نمایند. 2-بر اساس مقررات جاری مدیر عامل بعنوان سخنگو و نماینده قانونی شرکت بوده و اعلام ایشان برای امادگی شرکت جهت حضور در ارجاع حقوقی کفایت می نماید و اگر هر یک از اعضای شرکت در این خصوص رضایت نداشته باشند میتوانند بر اساس مقررات و روشهای، جاری نسبت به خروج از شرکت اقدام نمایند ، به این نکته باید توجه شود که با عضویت در شرکت از این به بعد امکان هر گونه فعالیت طراحی و نظارت بعنوان حقیقی و خارج از شرکت در هر قالبی حتی همکاری با سایر دفاتر شرکتها سلب میگردد.


کاربر مهمان
1396/03/06 13:18
1
0
با سلام لطفا توضیح دهید پس از اعمال این طرح ارجاع کار به مهندسینی که عضو دفتر نیستند به چه صورت خواهد بود؟ با تشکر

ارجاع به دو صورت حقيقي و حقوقي صورت خواهد پذيرفت. اگر عضو شرکت باشيد به صورت حقوقي در غير اينصورت به طريقه شخص حقيقي ارجاع کار نظارت صورت خواهد پذيرفت


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: