صفحه اصلي > سایت > اطلاعیه ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تشكيل دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت بازويي است جهت ارتقاء علمي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان

 

سازمان نظام مهندسي ساختمان استان، يكي از بزرگترين سازمان هاي مردم نهاد است، كه در حال حاضر با بيش از ۳۷۵۰۰ عضو بعنوان يكي از متوليان پيشرو در امر ساخت و ساز در كشور محسوب مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان، تشكيل دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت استان با محوريت سازمان نظام مهندسي ساختمان، به عنوان حياتي ترين و علمي ترين بخش حوزه صنعت ساختمان مي تواند ايفاگر نقشي موثر در طي اين مسير بوده و به منظور توانمند كردن خود با مباحث علمي-كاربردي عجين شده و نسبت به بالا بردن سطح خلاقيت و دانش اعضاء اقدام نمايد.

مهندس دانيال محمدزاده شادمهري مسئول اين دپارتمان كه خود از فعالان اين حوزه در كشور است، در اين خصوص گفت: نوع زندگي امروز و تمايل به دريافت خدمات رفاهي در هر بخش جامعه، لزوم دستيابي به تكنولوژي هاي نوين صنعت ساخت در رشته هاي مختلف را دو چندان نموده و وجود ظرفيت هاي بالاي صنعت ساخت و ساز در كشور از يك سو و عدم مديريت راهبردي نخبگان، دانشجويان و فارغ التحصيلان اين رشته از سوي ديگر، منجر به آن شد تا هيات مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان در دوره هشتم با نگاه ويژه به مباحث تحقيقاتي و پژوهشي بپردازند.

وي اظهار داشت: در اين راستا درصدد هستيم تا با تشكيل كارگروهي تحت عنوان "دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت ساختمان" بتوانيم اعتماد از دست رفته را به جامعه مهندسي استان برگردانده و در راستاي اعتلاي سازماني پويا و علمي قدم برداشته و تأثيرگذار باشيم.

مهندس محمدزاده اعلام داشت: اين دپارتمان بعنوان اولين دپارتمان در سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور اهدافي را راهبري مي نمايد.

دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت ساختمان يك ساختار مياني براي تعامل سازنده بين نخبگان و جوانان تحصيلكرده با سازمان نظام مهندسي ساختمان استان است، كه با هدف افزايش مشاركت علمي كوشيده است، تا نقش يك "اتاق فكر" دانش بنيان را در اين سازمان ايفا نمايد و از اين طريق گامي هر چند كوچك اما در راستاي تحقق اهداف سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي بردارد.

لذا راهبردهاي اين كارگروه به شرح ذيل مي باشد:

بهره گيري از پتانسيل نخبگان سازمان نظام مهندسي ساختمان در راستاي بهبود عملكرد 

ارزيابي و جذب ايده هاي فناورانه و پژوهشي نوين با قابليت كاربردي و اجرايي

كمك به حل مشكلات مرتبط با صنعت ساختمان مبتني بر فناوري 

حمايت از ايده ها و طرح هاي نخبگان 

نظام مند نمودن و عملياتي كردن دستاوردهاي پژوهشي و تحقيقاتي 

شناسايي و بهره گيري از نخبگان و خبرگان

لازم بذكر است در خصوص معرفي مسئول اين كارگروه مي توان به فعاليت ها و سوابق علمي و اجرائي وي اشاره نمود:

مهندس دانيال محمدزاده مسئول"دپارتمان نخبگان و ارتباط با صنعت"

پس از گذراندن دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد خود در رشته عمران با گرايش خاك و پي(ژئوتكنيك در دانشگاه فردوسي مشهد، به تدريس در دانشگاه مشغول شد.

وي در طول دوران تحصيل خود تاكنون تحقيقات زيادي انجام داده كه به ارائه بيش از ۴۰ مقاله و چاپ ۱۲ مورد آن در مجلات معتبر ISI  منجرشده است.

مهندس محمدزاده در چندين كنفرانس داخلي و خارجي سخنراني داشته و از سال ۹۵ تاكنون داور بين المللي كنفرانس هاي علمي خارجي و داخلي و مجلات نمايه ISI مي باشد. اين نويسنده و مؤلف كه ۱۱ طرح پژوهشي انجام داده، طي  سال هاي ۹۲ ، ۹۳ و ۹۴ به صورت متوالي به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه فردوسي مشهد معرفي شده و از سال ۹۵ داور نمايشگاه هاي پژوهش، فناوري و مسابقات ايده است. همچنين او در حال نگارش4 كتاب تخصصي در زمينه عمران مي باشد.

 ۱۱ اختراع داشته است و اكنون مشاور عالي انجمن مخترعان خراسان رضوي نيز هست.

در سال ۹۵ از طرف بنياد ملي نخبگان عنوان مخترع برگزيده را به خود اختصاص داده است.

در طي سال هاي ۹۴ و ۹۵ از طرف دانشگاه هاي معتبر اتريش و آمريكا و امسال از طرف دانشگاه هلند پيشنهاد بورسيه تحصيلي براي مقطع دكترا را دريافت كرده و عضو انجمن مهندسي آمريكا (ASCE) است.

بر پايه اين خبر مهندس دانيال محمدزاده به تازگي از سوي مؤسسه پابلونز در شمار يك درصد داوران برتر ژورنال هاي (ISI) جهان قرار گرفته است.

عنوان پژوهشگر برتر در اولين جشنواره تقدير از پژوهشگران ايراني، پژوهشگر برتر شهرداري مشهد در 3محور مقالات علمي، طرح هاي پژوهشي و طرح هاي نوآورانه و فناوري- اختراعات، كسب مقام سوم در مسابقات قايق بتني كشور و كسب مقام سوم بتن اقتصادي (داوري در مسابقات ملي بتن)، منتخب و مدعو عضويت در فدراسيون جهاني محاسبات نرم (WFSC)، مخترع و پژوهشگر برگزيده در نهمين جشنواره استاني علم و فناوري و اختصاص پايان نامه برتر در نخستين جشنواره پايان نامه هاي برتر سال (جشنواره خيام)، از ديگر افتخارات اين نخبه جوان است. او همچنين داراي 7 سال سابقه كار در زمينه عمران مي باشد.

بر پايه اين خبر تمامي متقاضيان مي توانند با مراجعه به سازمان يا از طريق سايت سازمان با اين دپارتمان ارتباط برقرار نمايند.

 

 


١١:٤٦ - شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١٦٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: