صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور نمایندگان سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی انجام شد؛

آغاز عملیات اجرایی طرح ملی «نجما» در خراسان رضوی

پیرو تفاهمنامه سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی با شرکت مخابرات استان درباره گسترش فیبر نوری و توسعه زیرساخت و بهره‌مندی از سرویس‌های نوین ارتباطی، عملیات اجرایی طرح ملی «نجما» دیروز در خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، مهندس بشیر، رئیس و مهندس زهید زارعی، عضو برق هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی دیروز در آغاز این عملیات اجرایی حضور داشتند. مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در این همایش اظهار کرد: این طرح نمونه موفقی از برنامه ریزی ملی بر اساس داشته‌ها با هدف رسیدن به نتایج راهبردی است و پیاده سازی کارشناسانه این طرح، رونق صنعت ارتباطات را در پی خواهد داشت.


وی اجرای طرح «نجما» را موجب رونق شرکت‌های دانش بنیان، اشتغال‌زایی، رشد تولید و تحقق شعار سال دانست و گفت: توسعه زیرساخت فیبر نوری در رشد اقتصادی اثر گذار خواهد بود که با وجود مشکلات عدیده‌ای که صنعت مخابرات با آن روبه‌رو است در مسیر خدمات به مردم گام بر می‌دارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: مقام معظم رهبری امسال را سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری کردند که تحقق آن الزاماتی دارد و ما هم به عنوان مجریان صحبت‌های ایشان وظایفی برعهده داریم، از این رو طرح نجما مصداق کامل این طرح ملی است که با همکاری بین دستگاه‌ها می‌تواند پروژه‌ای بزرگ را پیش ببرد.

مدیر مخابرات منطقه خراسان هم در این مراسم گفت: برای طرح توسعه فیبرنوری در استان ۹ هزار و ۲۱۹ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که منابع آن تامین شده است.

حسن اروجی افزود: ۴ هزار و ۵۰ میلیارد ریال این اعتبار برای توسعه شبکه فیبرنوری FTTH، 169میلیارد ریال در ارتقای شبکه دسترسی FTTC و ۵ هزار میلیارد ریال در توسعه شبکه انتقال خراسان رضوی سرمایه گذاری خواهد شد.

وی گفت: این طرح در سه بخش، اجرایی FTTH، توسعه شبکه انتقال خراسان رضوی و ارتقای شبکه دسترسی FTTH عملیاتی خواهد.

مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی افزود: در بخش اول این طرح، ۴۴۸ هزار و ۸۷۲ مشترک تحت پوشش قرار می‌گیرند که ۱۳۶ هزار مشترک به صورت مستقیم به فیبرنوری متصل خواهند شد.

اروجی خاطرنشان کرد: در بخش نخست، ۳۲۵ کیلومتر فیبرنوری حفاری و نصب خواهد شد که ۱۳ شهرستان تحت پوشش قرار می‌گیرند.
قرار است در مدت ۱۸ ماه این طرح در ۱۳ شهرستان خراسان رضوی اجرایی شود.


١٥:٥٣ - يکشنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠٢    /    عدد : ٣٥٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: