صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

انتخاب اعضا هیات اجرایی/مدیران دفاتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی

ششم خرداد تا ششم تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود؛
انتخاب اعضا هیات اجرایی/مدیران دفاتر نمایندگی  سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی از برگزاری هشتمین دوره فرایند انتخاب اعضای هیات اجرایی و مدیران نمایندگی‌های سازمان از ششم خرداد ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، مهندس زهید زارعی در این باره اظهار کرد: این فرایند انتخاب طبق نظام نامه نحوه تشکیل و اداره دفاتر نمایندگی سازمان مصوب سال ۹۶  شورای مرکزی و کاملا بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های اشاره شده در این نظام نامه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فرایند ثبت نام داوطلبان، آبان ماه سال گذشته انجام شده بود، یادآور شد: با اینکه فرآیند استعلام‌ها کمی طولانی شد اما توانستیم هماهنگی های لازم را برای اجرای این مهم در خرداد ماه به انجام برسانیم . جدول زمان‌بندی برگزاری این فرایند علاوه بر روزنامه خراسان در دیگر درگاه‌های اطلاع‌رسانی سازمان نیز درج می‌شود.

مهندس زارعی یادآور شد: طبق نظام نامه انتخابات در دو سطح برگزار می‌شود؛ سطح اول در نمایندگی‌های شهرهای سبزوار و نیشابور است که به دلیل اینکه تعداد مهندسان دارای پروانه اشتغال به کار در این شهرها بیشتر از 500 نفر است به صورت نمایندگی در جه یک به شمار می‌آیند.

وی افزود: سطح دوم در سایر شهرهای استان است که زیر ۵۰۰ مهندس دارای پروانه اشتغال به کار دارند و طبق نظام‌نامه درجه دو هستند. در درجه یک هیات اجرایی شامل سه نفر از هر گروه ساختمانی(یک نفر از رشته عمران، یک نفر از رشته معماری و شهرسازی و یک نفر از گروه تاسیسات برقی و مکانیکی) انتخاب می‌شوند. با این حال در سایر نمایندگی‌ها همه افرادی که در انتخابات مشارکت می‌کنند فقط یک نفر را انتخاب می‌کنند.

عضو برق هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی با بیان اینکه فرایند برگزاری این انتخابات از ششم خرداد تا 6 تیر ماه برگزار می‌شود، گفت: نحوه برگزاری فرایند انتخاب و اخذ آرا به صورت فیزیکی است و شمارش آرا در همان روز انجام میشود که کاندیداها یا نماینده‌ آنان می توانند بر شمارش نظارت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش این است تا مشارکت مهندسان بیشتر شود، افزود:این انتخابات آراء وکالتی ندارد و رای به صورت اصالتی از مهندسان دارای پروانه اشتغال به کار معتبر در محل نمایندگی رای اخذ می‌شود.

مهندس زارعی یادآور شد: انتخابات در ساعات اداری برگزار خواهد شد و برنده قطعی انتخابات کسی است که با توجه به درجه نمایندگی در گروه یا در نمایندگی خود بیشترین تعداد رای اخذ شده را داشته باشد. هر کدام از اعضا سازمان در نمایندگی ها جهت  اطلاع بیشتر از جزییات برگزاری فرایند و به منظور آگاهی از  زمان مناسب حضور خود با نمایندگی  در ارتباط باشند. البته اطلاع‌رسانی در درگاه‌های سازمان هم انجام خواهد شد.

او با بیان اینکه هدف از برگزاری انتخابات، عمل به قانون نظام مهندسی در راستای جلب مشارکت اعضا در جهت تنسیق امور مهندسی است، گفت: برنده قطعی انتخابات کسی است که با توجه به درجه نمایندگی در گروه یا در نمایندگی خود بیشترین تعداد رای اخذ شده را داشته باشد.


٢١:١١ - دوشنبه ١ خرداد ١٤٠٢    /    عدد : ٣٥٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: