صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نایب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی:

هیچ پرونده‌ای بیشتر از یک ماه در نظام مهندسی استان نخواهد ماند

 

 

 

 

 

نایب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: هیچ پرونده‌ای بیش از یک ماه در سازمان نخواهد ماند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، مسعود افخمی گلی دیروز در همایش بررسی چالش‌های پیش رو در صنعت ساختمان که با حضور، معاون امور عمرانی استانداری، شهردار و رئیس شورای شهر مشهد و جمعی دیگر از مدیران و فعالان صنعت ساخت ساز برگزار شد، اظهار کرد: موضوع کاهش فرایندها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هاست و اعضای هیات مدیره سازمان هم از ابتدای کار که تا کنون 18 ماه می‌گذرد جلسات متعددی را با ذی‌نفعان موضوع برگزار کرده تا این دغدغه به نتیجه برسد.

وی افزود: در حال حاضر به نمایندگی از اعضای هیئت مدیره نوید می‌دهم بر اساس فرایندی که مصوب و اجرایی شده است، هیچ پرونده‌ای بیش از یک ماه در نظام مهندسی نخواهد ماند.

مهندس افخمی با بیان اینکه کل فرایند بررسی و آن چیزی که در قانون به عنوان وظایف سازمان ثبت شده مانند معرفی مهندسان دارای صلاحیت و ظرفیت و بررسی نقشه‌ها، حداکثر یک ماه زمان می‌برد، اضافه کرد: البته باید گفت که قسمتی از این فرایند منوط به پیگیری سازندگان، مالکان و کارفرمایان بر اساس وظایف قانونی محوله و عدم وجود ایراد زیربنایی و اساسی در پرونده است.

نایب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی یادآور شد: با این حال این به معنی اتمام کار سازمان نیست و همچنان بررسی، کنترل و نظارت بر عملکرد مهندس انجام می‌شود و تا پایان‌ عملیات اجرایی ساختمان ادامه دارد.

وی به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص الزام شهرداری به صدور پروانه‌های سه مرحله‌ای اشاره کرد و گفت: دریافت پروانه شهرسازی، پروانه یا مجوز تخریب و گودبرداری و پروانه شروع عملیات ساختمانی در این سه مرحله انجام می‌شود که در پروژه‌های بلندمرتبه پروانه مرحله دوم نقش بسیار مهمی دارد که در جهت اجرایی شدن موضوع توسط شهرداری، بلافاصله قابل اقدام و پاسخگویی در سازمان نظام مهندسی خواهد بود.

 


١٥:٢٤ - چهارشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٢    /    عدد : ٣٦١٤    /    تعداد نمایش : ٨١٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: