صفحه اصلي > سایت > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

گردش کار صدور تایید اتصال زمین در سامانه ساجام قابل دسترسی برای مهندسین ناظر برق

 

 

 

 

گردش کار صدور تایید اتصال زمین در سامانه ساجام قابل دسترسی برای مهندسین ناظر برق

پیرو برگزاری جلسه روز یکشنبه 21 آبان ماه سازمان با حضور با قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق مشهد و نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی و سازمان بازرسی استان، گردش کار صدور و تایید اتصال زمین از اول آذر ماه در سامانه ساجام بارگذاری شده و فرم‌های مربوطه برای استفاده مهندسین در دسترس خواهد بود.

زهید زارعی نایب رئیس دوم سازمان ضمن اعلام این خبر گفت گردش کار موجود حاصل جلسه‌های متعددی است که از سال ۹۸ شروع شد و طی این مدت از نظر کمیسیون‌های تخصصی برق و واحد نظارت مضاعف سازمان جهت پربارتر شدن گردش کار اجرایی بهره بردیم. عضو رشته برق هیأت مدیره افزود در این مدت نظرات اصلاحی هیئت مدیره سازمان، سازمان بازرسی و اداره کل و وزارت راه و شهرسازی هم در اجرای کار مورد توجه قرار گرفت و نظارت کارشناسی مراجع مختلف به انتشار این گردش کار منجر شد.

ایمان سریری دیگر عضو رشته برق هیأت مدیره نیز در این خصوص گفت هدف اصلی ما این است که در سایه اجرای قانون نقش ناظر و اهرم‌های نظارتی موثرتر باشند. برخی ناظران برق گله‌مند بودند که علی‌رغم پیگیری لازم در امور نظارتی برقی ابزارهای موثری در اختیار ندارند و این امر هنگامی که ساختمان‌ها پایان‌کار بهره‌برداری دریافت نمی‌کنند پررنگ‌تر می‌شود. امیدواریم با این گردش ضمن رفع این معظل، ایمنی و حفاظت در برابر برق گرفتگی بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد. وی در خاتمه اعلام آمادگی کرد تا چنانچه همکاران پیشنهادی مطابق مقررات ملی ساختمان برای ارتقا کیفیت خدمات مهندسی رشته برق دارند، به نمایندگان خود در هیأت مدیره منتقل نموده تا پیگیری های لازم انجام گردد.

دریافت چارت سیستمی تایید الکترود زمین

دریافت فرم های ارتینگ شماره 1 و 2

دریافت فرم مشخصات فنی الکترود زمین

مشاهده لیست پیمانکاران اجرای سیستم اتصال زمین١٤:١١ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٤٠٢    /    عدد : ٣٩٠٠    /    تعداد نمایش : ٧٩٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: